Στατιστικά πρωταθλήματος για το Altero.lv LIIGA 2026
Το Altero.lv LIIGA 2026 έχει μέσο όρο 4,49 γκολ ανά αγώνα σε 184 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 499 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 73,9% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 54,1% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 4,49 (184 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 827
- Ομάδες στη βαθμολογία: 24
- Over 2.5 γκολ: 73,9% (499 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 87,8%
- Over 3.5 γκολ: 57,9%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 54,1%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 47,5% / 17,2% / 35,3%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,93 (280 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 81,1%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 54,6%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| FK Liepāja-2/LFS | 18 | 4,39 | 0,56 |
| FK Salaspils | 18 | 3,78 | 0,94 |
| BFC Daugavpils-2 | 18 | 3,56 | 1,00 |
| FS Jelgava-2 | 18 | 3,39 | 0,83 |
| SK Spēks VSS | 18 | 3,22 | 1,17 |
| Rīgas Futbola Skola | 18 | 3,11 | 1,33 |
| JDFS Alberts-2 | 18 | 2,72 | 1,44 |
| JFC Viola | 18 | 2,33 | 2,50 |
| FK Aliance | 18 | 2,22 | 2,83 |
| FK Dinamo Rīga | 18 | 2,17 | 1,39 |
| AFA Olaine | 18 | 2,06 | 3,11 |
| BFC Daugavpils-2 | 2 | 2,00 | 1,00 |
| FK Ķekava / Auda | 18 | 1,94 | 2,28 |
| Dienvidkurzemes SS | 18 | 1,94 | 2,17 |
| FK Cēsis | 18 | 1,61 | 3,39 |
| Augšdaugavas NSS | 18 | 1,56 | 2,72 |
| FK Salaspils | 2 | 1,50 | 2,00 |
| FK Karosta | 18 | 1,28 | 3,61 |
| JFK Daugava / FK Union | 18 | 1,22 | 3,06 |
| Babīte SK | 18 | 1,06 | 2,78 |
| FK Liepāja-2/LFS | 2 | 1,00 | 1,00 |
| Rīgas Futbola Skola | 2 | 1,00 | 1,50 |
| FK Iecava | 18 | 0,94 | 4,22 |
| FK Līvāni | 18 | 0,83 | 4,00 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 12/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 499 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία