Στατιστικά πρωταθλήματος για το Championship Championship 26/27
Το Championship Championship 26/27 έχει μέσο όρο 2,83 γκολ ανά αγώνα σε 107 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 500 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 53,2% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 59,0% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 2,83 (107 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 303
- Ομάδες στη βαθμολογία: 24
- Over 2.5 γκολ: 53,2% (500 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 78,4%
- Over 3.5 γκολ: 26,2%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 59,0%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 43,0% / 25,8% / 31,2%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,25 (500 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 72,2%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 37,2%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| West Ham United | 9 | 2,56 | 1,33 |
| Southampton | 9 | 2,22 | 1,11 |
| Middlesbrough | 9 | 1,89 | 1,33 |
| Norwich City | 9 | 1,89 | 2,11 |
| Wolverhampton | 8 | 1,88 | 1,38 |
| Millwall | 9 | 1,78 | 1,67 |
| Swansea City | 9 | 1,67 | 0,78 |
| Stoke City | 9 | 1,67 | 1,44 |
| Blackburn Rovers | 9 | 1,56 | 1,44 |
| Birmingham City | 9 | 1,44 | 1,22 |
| Burnley | 9 | 1,44 | 1,89 |
| Bristol City | 9 | 1,33 | 1,44 |
| Sheffield United | 9 | 1,33 | 1,22 |
| Bolton Wanderers | 9 | 1,33 | 1,89 |
| Queens Park Rangers | 9 | 1,22 | 0,89 |
| Cardiff City | 9 | 1,22 | 1,56 |
| Portsmouth | 8 | 1,13 | 1,38 |
| West Bromwich Albion | 9 | 1,11 | 1,00 |
| Wrexham | 9 | 1,11 | 1,44 |
| Charlton Athletic | 9 | 0,89 | 1,22 |
| Derby County | 9 | 0,89 | 1,67 |
| Preston North End | 9 | 0,89 | 1,78 |
| Lincoln City | 9 | 0,78 | 1,22 |
| Watford | 9 | 0,78 | 1,56 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 12/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 500 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία