Στατιστικά πρωταθλήματος για το Copa Division Profesional 2026
Το Copa Division Profesional 2026 έχει μέσο όρο 3,39 γκολ ανά αγώνα σε 64 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 290 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 60,7% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 58,6% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 3,39 (64 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 217
- Ομάδες στη βαθμολογία: 16
- Over 2.5 γκολ: 60,7% (290 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 82,8%
- Over 3.5 γκολ: 37,6%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 58,6%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 52,1% / 21,7% / 26,2%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,34 (290 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 73,1%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 39,0%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| Nacional Potosí | 8 | 3,00 | 0,88 |
| Bolívar | 8 | 2,13 | 0,88 |
| The Strongest | 8 | 2,00 | 1,63 |
| Club Independiente Petrolero | 8 | 2,00 | 1,38 |
| CD San Antonio | 8 | 1,88 | 1,50 |
| Real Potosí | 8 | 1,75 | 1,50 |
| Club Always Ready | 8 | 1,75 | 2,75 |
| Club Aurora | 8 | 1,63 | 0,75 |
| Club FC Universitario | 8 | 1,63 | 2,13 |
| Oriente Petrolero | 8 | 1,50 | 1,13 |
| CDT Real Oruro | 8 | 1,38 | 2,00 |
| Guabirá | 8 | 1,38 | 1,88 |
| GV San José | 8 | 1,38 | 2,13 |
| Blooming | 8 | 1,38 | 2,50 |
| CD Real Tomayapo | 8 | 1,25 | 2,50 |
| Academia de Balompié Boliviano | 8 | 1,13 | 1,63 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 13/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 290 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία