Στατιστικά πρωταθλήματος για το Copa Verde 2026
Το Copa Verde 2026 έχει μέσο όρο 3,00 γκολ ανά αγώνα σε 60 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 353 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 61,8% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 55,5% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 3,00 (60 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 180
- Ομάδες στη βαθμολογία: 24
- Over 2.5 γκολ: 61,8% (353 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 80,7%
- Over 3.5 γκολ: 40,5%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 55,5%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 52,7% / 19,3% / 28,0%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,26 (301 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 70,1%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 38,2%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| Nacional-AM | 5 | 2,80 | 0,20 |
| Águia de Marabá FC | 5 | 2,40 | 1,20 |
| Trem | 5 | 2,20 | 2,20 |
| GAS | 5 | 2,00 | 3,00 |
| Gazin Porto Velho | 5 | 2,00 | 1,00 |
| Vila Nova FC | 5 | 2,00 | 0,80 |
| Amazonas FC | 5 | 1,80 | 1,20 |
| Galvez EC | 5 | 1,80 | 3,40 |
| Monte Roraima | 5 | 1,80 | 3,00 |
| Anápolis FC | 5 | 1,80 | 0,60 |
| Paysandu SC | 5 | 1,60 | 2,00 |
| Operário-MS | 5 | 1,60 | 2,00 |
| Gama | 5 | 1,60 | 0,60 |
| Porto Vitória | 5 | 1,40 | 1,60 |
| Remo | 5 | 1,20 | 1,20 |
| Araguaína | 5 | 1,20 | 0,80 |
| Capital CF | 5 | 1,20 | 1,40 |
| Primavera AC | 5 | 1,20 | 2,40 |
| Rio Branco-ES | 5 | 1,00 | 0,80 |
| Atlético Goianiense | 5 | 1,00 | 1,00 |
| Guaporé FC | 5 | 0,80 | 1,20 |
| Independência | 5 | 0,80 | 1,60 |
| Tocantinópolis | 5 | 0,40 | 1,00 |
| Cuiabá | 5 | 0,40 | 1,80 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 13/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 353 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία