Στατιστικά πρωταθλήματος για το Division 4 Dalarna 2026
Το Division 4 Dalarna 2026 έχει μέσο όρο 4,60 γκολ ανά αγώνα σε 132 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 211 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 80,1% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 62,6% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 4,60 (132 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 607
- Ομάδες στη βαθμολογία: 12
- Over 2.5 γκολ: 80,1% (211 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 89,1%
- Over 3.5 γκολ: 65,9%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 62,6%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 45,5% / 19,4% / 35,1%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,67 (42 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 71,4%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 45,2%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| Slätta SK | 22 | 3,27 | 1,50 |
| Kvarnsvedens IK | 22 | 3,14 | 1,50 |
| IF Tunabro | 22 | 3,05 | 1,18 |
| Säters IF FK | 22 | 2,91 | 1,32 |
| Ludvika FK | 22 | 2,91 | 2,27 |
| Dala-Järna IK | 22 | 2,68 | 1,05 |
| Swesom FC | 22 | 2,27 | 2,41 |
| Korsnäs IF FK U | 22 | 1,86 | 1,86 |
| Krylbo IF | 22 | 1,77 | 1,91 |
| Nyhammars IF | 22 | 1,77 | 3,14 |
| Smedjebackens FK | 22 | 1,23 | 4,45 |
| Leksands IF Fotboll | 22 | 0,73 | 5,00 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 12/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 211 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία