Στατιστικά πρωταθλήματος για το YoHealth Malta Premier Premier League 26/27
Το YoHealth Malta Premier Premier League 26/27 έχει μέσο όρο 2,73 γκολ ανά αγώνα σε 41 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 500 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 46,4% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 48,4% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 2,73 (41 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 112
- Ομάδες στη βαθμολογία: 12
- Over 2.5 γκολ: 46,4% (500 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 76,0%
- Over 3.5 γκολ: 25,2%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 48,4%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 38,4% / 27,0% / 34,6%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,17 (500 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 71,2%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 32,4%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| Valletta FC | 7 | 2,43 | 0,86 |
| Floriana FC | 7 | 2,43 | 1,14 |
| Marsaxlokk FC | 7 | 1,86 | 1,43 |
| Ħamrun Spartans FC | 7 | 1,57 | 1,14 |
| Mosta FC | 6 | 1,50 | 1,17 |
| Balzan F.C. | 7 | 1,43 | 1,00 |
| Birkirkara FC | 7 | 1,29 | 0,86 |
| Sliema Wanderers | 7 | 1,14 | 1,14 |
| Hibernians | 7 | 0,86 | 1,57 |
| Zabbar Saint Patrick FC | 7 | 0,86 | 1,57 |
| Gżira United FC | 6 | 0,50 | 2,33 |
| Birzebbuga St. Peters FC | 7 | 0,43 | 2,29 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 12/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 500 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία