Στατιστικά πρωταθλήματος για το Pro League Pro League 26/27
Το Pro League Pro League 26/27 έχει μέσο όρο 3,03 γκολ ανά αγώνα σε 72 αγώνες που εκπροσωπούνται στη βαθμολογία· στους 500 ολοκληρωμένους αγώνες του δείγματος, το 52,4% ολοκληρώθηκε με πάνω από 2,5 γκολ και το 55,2% με γκολ και από τις δύο ομάδες.
Μέσοι όροι σεζόν
- Μέσος όρος γκολ ανά αγώνα: 3,03 (72 αγώνες στη βαθμολογία)
- Γκολ που σημειώθηκαν φέτος: 218
- Ομάδες στη βαθμολογία: 18
- Over 2.5 γκολ: 52,4% (500 ολοκληρωμένοι αγώνες)
- Over 1.5 γκολ: 76,8%
- Over 3.5 γκολ: 28,4%
- Σκοράρουν και οι δύο ομάδες: 55,2%
- Νίκη γηπεδούχου / ισοπαλία / νίκη φιλοξενούμενου: 41,4% / 25,2% / 33,4%
Γκολ α' ημιχρόνου
- Μέσος όρος γκολ α' ημιχρόνου: 1,26 (500 αγώνες με σκορ ημιχρόνου)
- Over 0.5 γκολ α' ημιχρόνου: 73,0%
- Over 1.5 γκολ α' ημιχρόνου: 36,2%
Γκολ ανά αγώνα ανά ομάδα
| Ομάδα | Α | Γκολ/αγώνα | Γκολ κατά/αγώνα |
|---|---|---|---|
| Royale Union Saint-Gilloise | 8 | 2,75 | 0,50 |
| KVC Westerlo | 8 | 2,50 | 2,13 |
| Club Brugge KV | 8 | 2,38 | 0,50 |
| RC Sporting Charleroi | 8 | 2,00 | 0,88 |
| KRC Genk | 8 | 2,00 | 1,50 |
| KAA Gent | 8 | 1,88 | 0,50 |
| Sint-Truidense VV | 8 | 1,88 | 2,00 |
| Standard Liège | 8 | 1,63 | 1,63 |
| Royal Antwerp FC | 8 | 1,50 | 2,50 |
| SV Zulte Waregem | 8 | 1,25 | 1,13 |
| RSC Anderlecht | 8 | 1,13 | 0,75 |
| Lommel SK | 8 | 1,13 | 1,13 |
| KV Mechelen | 8 | 1,13 | 2,13 |
| Cercle Brugge | 8 | 1,13 | 2,00 |
| SK Beveren | 8 | 1,00 | 1,75 |
| RAAL La Louvière | 8 | 1,00 | 2,25 |
| Oud-Heverlee Leuven | 8 | 0,75 | 1,75 |
| KV Kortrijk | 8 | 0,25 | 2,25 |
Η βαθμολογία ενημερώθηκε 14/10/2026 · ποσοστά υπολογισμένα σε 500 ολοκληρωμένους αγώνες · μεθοδολογία