Statystyki 1. deild 2026
1. deild 2026 ma średnio 3,61 gola na mecz w 132 meczach ujętych w tabeli; w próbie 500 zakończonych meczów 67,2% zakończyło się wynikiem powyżej 2,5 gola, a w 65,4% obie drużyny strzeliły gola.
Średnie sezonu
- Średnia goli na mecz: 3,61 (132 meczów w tabeli)
- Gole zdobyte w sezonie: 476
- Drużyny w tabeli: 12
- Powyżej 2,5 gola: 67,2% (500 zakończonych meczów)
- Powyżej 1,5 gola: 84,8%
- Powyżej 3,5 gola: 45,4%
- Obie drużyny strzelą: 65,4%
- Wygrana gospodarzy / remis / wygrana gości: 45,8% / 21,4% / 32,8%
Gole w pierwszej połowie
- Średnia goli w pierwszej połowie: 1,50 (500 meczów z wynikiem do przerwy)
- Powyżej 0,5 gola w pierwszej połowie: 77,0%
- Powyżej 1,5 gola w pierwszej połowie: 43,4%
Gole na mecz według drużyny
| Drużyna | M | Gole/mecz | Stracone/mecz |
|---|---|---|---|
| UMF Afturelding | 22 | 2,95 | 1,50 |
| HK Kópavogur | 22 | 2,36 | 1,82 |
| Thróttur Reykjavík | 22 | 2,27 | 1,14 |
| Fylkir Reykjavík | 22 | 2,23 | 1,64 |
| ÍR Reykjavík | 22 | 1,82 | 2,09 |
| UMF Njarðvík | 22 | 1,73 | 1,32 |
| Grótta | 22 | 1,64 | 1,95 |
| Leiknir Reykjavík | 22 | 1,55 | 1,50 |
| IF Völsungur | 22 | 1,45 | 2,00 |
| IF Vestri | 22 | 1,36 | 1,95 |
| UMF Grindavík | 22 | 1,14 | 1,59 |
| Aegir | 22 | 1,14 | 3,14 |
Tabela zaktualizowana 13.10.2026 · wskaźniki obliczone na podstawie 500 zakończonych meczów · metodologia